Sme pár, ktorý sa spoznal pri spoločnej práci pred mnohými rokmi. Spoločne vychovávame 2 dospelé dcéry, Karolínu a Albertínu a  15-ročného syna Matúša. Obaja sme vyštudovali ekonómiu a máme za sebou kariéry v oblasti bankovníctva, kde sme riadili veľké tímy zamestnancov.

V priebehu rokov sme však pochopili, že pomáhame najmä vlastníkom bánk a nie ich klientom. Zároveň sme nemohli ignorovať fakt, že sme len prostriedkami na dosahovanie cudzích cieľov a nie skutočnými pánmi svojho života. Práca v korporácii znamenala obetovanie voľného času a firma si za vytvorenie kvalitných pracovných podmienok v prostredí nabitom stresom, vzala naspäť veľa z našej slobody.

Pevná pracovná doba, často do neskorých večerných hodín nám neumožňovala tráviť čas spolu a podieľať sa na vzdelávacích krúžkoch našich detí. Práca nás vyťažovala aj počas víkendov a venovanie času na vlastnú regeneráciu, či seba rozvoj bolo mimoriadne limitované. Boli sme dobrovoľne novodobí otroci, námezdní robotníci s vysokým pracovným nasadením, mnohými zodpovednosťami a minimálnymi kompetenciami. Zdá sa Vám to povedomé ?

Súhlas zamestnávateľa s dovolenkou na 3 týždne ročne bolo pre však nás nedostatočné. Uvedomili sme si, že po takomto trávení času netúžime a hľadali sme hlbší zmysel v práci, kde trávime väčšinu dňa. Stále viac a viac sme boli konfrontovaní s faktom, že netrávime čas ako chceme, netrávime ho s tými, s ktorými chceme, naša zdravotná situácia kvôli stresu a nedostatku pohybu sa nevyvíja tak ako chceme a ani nezarábame toľko, aby sme mali životný štandard po akom túžime.

Rozhodli sme sa preto pre komplexnú zmenu, nielen výmenu zlatej klietky. Verili sme vo svoje schopnosti a túžili sme stáť na vlastných nohách, podnikať a vytvárať pracovné príležitosti pre ostatných. Vyskúšali sme viacero aktivít, ktoré neboli vždy ekonomicky úspešné, avšak práve neúspech zoceľuje a podporuje kreativitu. Neochvejne sme verili, že si svojimi schopnosťami dokážeme na život zarobiť a nikdy sme rozhodnutie odísť zo zlatej klietky bankovníctva neľutovali. Získali sme totiž slobodu a s ňou to, s čím sa dá jedine lietať – krídla…

Miška spoznala silu aromaterapie už dávno, pred 16-timi rokmi. No až po „objavení“ doTERRA v roku 2014 pochopila svoje životné poslanie. Vlastné skúsenosti s používaním a  samovzdelávanie jej umožnili pochopiť úžasnú silu esenciálnych olejov najvyššej testovane triedy. Zmyslom jej života je odvtedy zdieľanie skúseností s esenciálnymi olejmi doTERRA a začala to robiť s vášňou a nadšením, ktoré sú pre ňu príznačné.

„Viem, že toto je moje životné poslanie, pre toto som sa narodila, aby som mohla sprostredkovať ďalším vnímavým ľuďom fakt, že o zdravie a pohodu svojej rodiny sa môžeme starať sami a nemusíme byť pri tom závislí od nikoho.“

Až neskôr sa Miška začala zaujímať o formu podnikania doTERRA, ktorou je MLM a uvedomila si jeho výhody. Jej energia, schopnosti a skúsenosti umožnili využiť podnikateľskú príležitosť veľmi efektívne, najmä po tom, čo sa k podnikaniu pridal jej manžel Roman. Synergia páru umožnila dynamický rast vetvy TerraMia, ktorá sa stala jednou z najväčších a najúspešnejších nielen v kontexte Slovenska, ale celej Európy. TerraMia, organizácia manželov Začkovcov je pevným prístavom pre tých, ktorí podnikanie v tom, čo ich baví robia vážne a s nasadením, ale aj pre tých, ktorí nič iné ako užívanie produktov nehľadajú.

Obchodné partnerstvá sa v TerraMia často menia na hlboké priateľstvá a tímová spolupráca je základom pre spokojnosť všetkých členov tímu, ktorých je v súčasnosti niekoľko tisíc v 30 krajinách sveta. Za posledné 3 roky sa počet členov TerraMia 10-násobne zvýšil, väčšina obchodných partnerov nadpriemerne zarába, takže môže postupne opúšťať zamestnania, v ktorých dlhodobo neboli šťastní.

Pre Začkovcov je spokojnosť členov TerraMia všetkým.

„Nevieme ovplyvniť budúcnosť úplne každého, pretože v tomto podnikaní robíte vlastné rozhodnutia. Ale každý má možnosť voľby. Užívatelia majú mať komfort veľkoobchodnej zľavy i kvalitného vzdelania, zatiaľ čo obchodní partneri majú mať vytvorené prostredie pre podnikanie. A o to sa snažíme. Byť užitoční pri dosiahnutí úspechu našich partnerov. My žijeme život snov, po akom sme vždy túžili. No a taktiež finančné podmienky, ktoré nám umožňuje úspech v doTERRA, sú veľmi príjemnou stránkou života, takže veľa cestujeme, objavujeme a máme možnosť pomáhať okoliu podporou zmysluplných projektov. Získali sme SLOBODU v celej jej šírke a na tejto ceste sme šťastní. A veríme, že otvoríme dvere ďalším… “